A Mindenszentekről elnevezett templom alapkövét 1728-ban Széchenyi György tette le. Két tornya 1735-ben készült el, órát mindkettőre a bécsújhelyi Kőnig József szerelt fel. A fazsindelyes, barokk templom magasra húzott homlokzatát két erős torony fogja közre, ezeket tagolt párkány osztja ketté. A homlokzat közepén ajtó, felette a Széchenyi-címer és a körszeletíves oromzaton Szent József, keresztelő Szent János és Szűz Mária szobra áll. A 18. századból megmaradt az eredeti berendezés, különösen szép a gazdagon faragott szószék. Ritka érdekesség szent Peregeus, a lábfájósok védőszentjének mellékoltára. A két toronyban összesen hat harang volt; az egyik, jelzés nélküli harangról a legenda azt tartja, hogy egy bika ásta ki a Fertő iszapjából. Szent Anna és nepomuki Szent János szobra áll a templom előtt; mindkettő 1750 körül készült.

Miserend

Mindenszentek Templom - Fertőszéplak

Nyári időszakban:

Hétfő; Szerda; Péntek: 18.00 h
Szombat
: 18.00 h (előesti)

Vasárnap : 10.30 h

Téli időszakban - 2016. október 3-től:

Hétfő; Szerda; Péntek:  17.00 h
Szombat : 17.00 h (előesti)
Vasárnap : 10.30 h

Az adott heti egyedi időpont változásokat a Hirdetések alatt lehet megtalálni!

1% - Cseppekből a tenger

Pályázat